Jak zostać fachowcem w swoim domu?

Wielokrotnie zdarza się, że mamy do wykonania w domu drobne naprawy, z którymi nie wiemy jak sobie poradzić. Jeżeli od niedawna zajmujesz się swoim domem i nie wiem jak radzić sobie z zatkanym zlewem, zapchanym filtrem, czy cieknący kran. Już teraz dowiesz się jak zostać fachowcem w swoim domu?

usterka zlew

źródło: pixabay.com

Jak zostać fachowcem w swoim domu?

Początkujący gospodarze nie zawsze wiedzą jak poradzić sobie z awariami, czy cieknący kran. Zapchanie filtra może zdarzyć się nawet najlepszemu sprzętowi. Dlatego też warto wiedzieć jak poradzić sobie z tą usterką. W pralkach ładowanych od frontu filtr zajmuje się zazwyczaj po prawej stronie na dole. Wystarczy, że ściągniemy osłonkę i wyjmiemy zabrudzenia, które się w nim osadziły. Aby na przyszłość uniknąć tej usterki, wystarczy, że będziemy wkładać skarpetki do specjalnych woreczków do prania. Bo to właśnie one najczęściej powodują zapychanie filtra.

W starych budownictwach często dochodzi do zapychania zlewu, dlatego też warto być przygotowanym do tego, zazwyczaj, aby przepchać zlew, wystarczy środek do udrożniania rur. Jeśli jednak to zawodzi, potrzebne będzie ich rozebranie. Zapewne w kolanku zebrały się zabrudzenia, które powodują, niewylewania wody. Po ich wyczyszczeniu spróbuj ponownie użyć preparatu do udrożniania rur.

cieknący kran

źródło: pixabay.com

Aby być przygotowanym na usterki, które mogą spotkać twoje sprzęty, powinieneś zaopatrzyć się w każdego rodzaju śrubokręty oraz uszczelki. To właśnie uszczelki są powodem cieknącego kranu, zazwyczaj ich wymienienie wystarczy, aby przestało z niego kapać.

One Response

  1. Rafał 5 lipca 2017

Zostaw Komentarz