Zmywarka nie domywa naczyń – prawdopodobne przyczyny

Zmywanie przy pomocy zmywarki jest proste i nawet przyjemne, bo to urządzenie wykonuje tę żmudną czynność za nas. Jednak kiedy zaczyna nie domywać naczyń do końca, powstaje problem. Przecież nikt nie potrzebuje zmywarki, która nie jest dokładna. Sprawdźmy prawdopodobne przyczyny niedomywania naczyń przez zmywarkę, tutaj znajdziemy rozwiązanie problemu.

Źródło: pixabay.com

Przyczyny niedomywania naczyń przez zmywarkę:

  • Twarda woda – może przyczynić się do zapchania odpływu, przez co woda nie zawsze jest dobrze rozprowadzana wewnątrz zmywarki.
  • Przerwany cykl zmywania – czasami może się zdarzyć, że zmywarka nie wykona całego cyklu zmywania, przez to woda zostaje na dnie zmywarki.
  • Zabrudzenie – zmywarka od czasu do czasu potrzebuje odpowiedniego wyczyszczenia, ponieważ zalegający w niej brud może pozostać na umytych naczyniach.
  • Uszkodzona grzałka – żeby mycie było efektywne konieczna jest ciepła woda, w zimnej wodzie detergenty nie rozpuszczą się szybko i nie zadziałają tak jak trzeba.
  • Złe ułożenie naczyń – jeśli ułożymy naczynia zbyt blisko siebie, wtedy woda będzie miała problem z dostaniem się we wszystkie miejsca, co utrudnia proces zmywania naczyń.

Jak samodzielnie poradzić sobie z tym problemem?
Po pierwsze, należy sprawdzić, czy we wewnętrznych częściach zmywarki nie ma większych resztek jedzenia, albo małych części przyborów kuchennych. W tym celu wystarczy wyciągnąć filtr ze zmywarki i go opróżnić, wypłukać przed zamontowaniem. Oprócz tego powinniśmy regularnie czyścić takie miejsca zmywarki jak zawiasy, rogi, czy otwory w ramionach spryskujących. Warto od czasu do czasu zastosować środek, który oczyści rury. Zasadniczo zmywarka powinna być czyszczona co 100 zmywań lub co 3 miesiące. Zależy to od częstotliwości używania zmywarki. Jeżeli wymienione sposoby nie pomagają, wtedy warto zadzwonić po poradę do Technikan.

Zostaw Komentarz