Jak wybrać energooszczędny sprzęt?

Dbanie o środowisko powinno być dla nas priorytetem, zagrożenia, jakie wynikają z zanieczyszczenia środowiska, są ogromne. Jak więc wybrać energooszczędne sprzęty?

Jak wybrać energooszczędne sprzęty?

klasa energetyczna

źródło: pixabay.com

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest klasa energetyczna, jeżeli chcemy dbać o środowisko, nie powinna być niższa niż A. Na rynku znajdziemy sprzęty o klasie energetyczne A+, A++ a nawet już A+++. Ostatnia klasa jest najbardziej energooszczędna, sprzęty z takim oznaczeniem stworzone są, aby dbać o środowisko i oszczędzać naszą energię. Na nowych sprzętach AGD widnieje wiele etykiet, które nie tylko informują nas o ich parametrach, ale także mają oznaczenia typu: bezpieczne dla środowiska. Kupując sprzęt powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, właśnie na etykiety.

Często kupujemy urządzenia ze względu na to, że wpasowują się w nasz wystrój, jednak nie tym powinniśmy się kierować, wybierając sprzęt. Wielkość urządzenia jest kolejną rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę. Nasze urządzenie nie może być ani za duże, ani za małe. Jeżeli wybierzemy np. za dużą lodówkę i nie będziemy w stanie jej zapełnić będzie nie potrzebnie zużywać za dużo energii z kolei, kiedy wybierzemy za mała i będziemy pchać do niej produkty na siłę, nie będzie ona w stanie nadążyć z ich chłodzeniem. To samo tyczy się: pralek, zmywarek, czy innego sprzętu.

energooszczędne sprzęty

źródło: pixabay.com

Funkcje urządzeń także grają ważną rolę, producenci, wiedząc, że dbanie o środowisko jest bardzo ważne, prześcigają się w wymyślaniu nowych funkcji, które mają na celu redukować zużycie energii, czy wody. Nowe pralki posiadają funkcje, dzięki którym pranie może zostać wyprane z taka samą skutecznością w mniejszej ilości wody, czy z mniejszą ilością detergentu. Po raz kolejny, czytajcie etykiety kupując sprzęty.

Podsumowując: zwracamy uwagę na etykiety (klasa energetyczna, parametry, funkcje) oraz wielość urządzenia. Dajcie znać jakie funkcje, które mają za zadanie dbać o środowisko, mają wasze sprzęty.

One Response

  1. Naprawa pralek 26 stycznia 2017

Zostaw Komentarz