Uwaga mamy problem, czyli jak naprawiać awarie w domu?

Jeżeli awarie, które przytrafiły się w waszym domu, dały wam w kość, to na pewno wiecie, jak cenne jest posiadanie, chociażby podstawowych umiejętności związanych z naprawami. Dlatego też mamy dla was małą ściągawkę jak radzić sobie z awariami w domu.

źródło: pixabay.com

Awaria pralki, telewizora, czy instalacji wodnej zdarza się coraz częściej, dlatego też warto dowiedzieć się jak naprawiać takie usterki. Od kilku lat możemy usłyszeć, że producenci celowo postarzają swoje sprzęty tak, abyśmy my konsumenci musieli kupować nowe urządzenia. Jak widać, teoria ta ma sens, ponieważ większość sprzętów krótko po gwarancji ulega usterce. Jeszcze kilka lat temu sprzęty były bardziej wytrzymałe teraz natomiast sprzęty psuja się nam niemalże od razu po okresie gwarancji. Tak np. awaria matryc w telewizorach LCD zdarza się już nawet po półrocznym użytkowaniu, jeżeli mamy szczęście wymiana diod LED jest możliwa, częściej jednak zdarza się, że taka wymiana nie może dojść do skutku.

Dobrze jak więc wykonać naprawy na własną rękę?

Instalacja elektryczna – często powodem awarii instalacji elektrycznej jest przeciążenie, które prowadzi do zwarcia. Zazwyczaj przyczyną tego jest nieprawidłowo zaprojektowana instalacja, zdarza się jednak tak, że zbyt wiele urządzeń jest podłączonych do jednego gniazda. Zazwyczaj wystarczy, że zajrzymy do tablicy rozdzielczej i zmienimy pozycję bezpiecznika na włączony, zdarza się jednak tak, że nie przynosi to skutku i potrzebna jest pomoc elektryka.

Instalacja wodociągowa – Kapiący kran bądź spłuczka toaletowa może spędzać nam sen powiek. Tak naprawdę temat instalacji wodociągowej jest tak obszerny, że każda z awarii ma inną przyczynę i inaczej musimy w jej przypadku postępować. Najczęściej co psuje się w tej instalacji to uszczelki, czyli po prostu kapie z naszego zlewu. W takich sytuacjach warto zakręcić dopływ wody, aby następnie wyciągnąć uszczelkę i udać się do sklepu, by kupić nową na wymianę. W przypadku zatkanego zlewu warto zastosować środki przepychające do rur.

źródło: pixabay.com

Sprzęt AGD i RTV – sprzęty takie jak pralki psują się bardzo często, jednak większość usterek, jakie spotkają nasze AGD, są tak błahe, że każdy poradzi sobie z ich naprawą. Wystarczy, że wpiszemy np. cieknąca pralka, czy też lodówka buczy i dostajemy wiele artykułów, z odpowiedzią co może być tego przyczyną.

Zostaw Komentarz