Jak ustawić pralkę, żeby nie skakała?

Powodem skakania pralki zazwyczaj jest jej złe wypoziomowanie. Na nasze szczęście wypoziomowanie pralki jest bardzo proste, wystarczy poświęcić kilka chwil na przeczytanie naszych porad i zastosowanie ich w życiu.

źródło: pixabay.com

Nowe pralki zazwyczaj mają zabezpieczenia bębna i pralki, które mają uchronić je przed uszkodzeniem podczas transportu. Zobaczcie w instrukcji jak usunąć takie zabezpieczenia i usuńcie je. Uruchomienia pralki z takimi zabezpieczeniami spowoduje, że będzie ona wchodzić w silne wibracje i wydawać denerwujące dźwięki, a czasami może nawet doprowadzić do jej uszkodzenia. Nowe i stare pralki powinny być dobrze ustawione, w przypadku nierównych podłóg możemy ustawić nóżki naszej pralki, aby stała ona równo. Szczególnie w przypadku nowych pralek nieustawienie nóżek może być powodem skakania pralki, nie oznacza to, że kiedy raz ustawimy nóżki, już zawsze zostaną one na swoim miejscu. Czasami nawet pralce, której zostały ustawione się obluzują, dlatego warto je raz na jakiś czas sprawdzać.

W starszych pralkach skakanie i hałas pralki może być spowodowany usterką, zazwyczaj naprawa takiej pralki może być kłopotliwa, co nie oznacza, że nie można jej wykonać. Taką naprawę pralki powinna wykonać osoba doświadczona, dlatego też oddajmy ją, w ręce mechanika

Przed wezwaniem mechanika, warto przestawić pralkę i sprawdzić, czy w innym miejscu także będzie się przemieszczać i hałasować może zdarzyć się tak, że miejsce w której stoi „nie służy” jej.

źródło: pixabay.com

Jeżeli pralka jest prawidłowo ustawiona i nie spotkała ją żadna usterka, możemy zastanowić się nad zakupem maty antywibracyjnej. Podkładki antywibracyjne możemy zakupić w wielu rozmiarach i kształtach, zazwyczaj są to podkładki, które są okrągłe i stawiamy je pod nóżkami pralki. Takie maty wykonane są z miękkiego materiału, dzięki któremu pralka nie hałasuje i nie skacze po całej łazience.

Zostaw Komentarz