Rodzaje profili LED i ich montaż

Profile LED dostępne są w różnych wariantach. W zależności od naszych potrzeb możemy dobrać ich kształt i rozmiar. Jakie rodzaje profili LED wyróżniamy? Jak montuje się profile LED?

profile LED
źródło: Klusdesign.pl

Rodzaj profili LED

Profile LED aluminiowe – są to najczęściej wybierane profile. Ze względu na to, że są one: uniwersalne, niezawodne, a przy tym cechują się niską ceną. Profile aluminiowe nie prezentują się za dobrze, dlatego ten rodzaj montowany jest w miejscach niewidocznych.

Profile LED aluminiowo-anodowane – w przypadku, gdy nie mamy możliwości ukrycia profilu, warto wybrać właśnie ten rodzaj. To połączenie powoduje, że profil prezentuje się o wiele lepiej i nie ma potrzeby jego ukrycia.

Profile LED wykonane z MDF – ten rodzaj profilu jest bardzo dekoracyjny. Można je znaleźć w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego można je zastosować w wielu miejscach.


źródło: Klusdesign.pl

Profile LED do płyt gipsowo-kartonowych – ten rodzaj pozwala efektownie doświetlić każde pomieszczenie.

Choć jak widzicie, rodzajów jest sporo to jednak ze względu na niską cenę, łatwość montażu, a także uniwersalność zastosowania zazwyczaj wybierane są profile aluminiowe.

taśma LED
źródło: Klusdesign.pl

Jak montuje się profile LED?

Montaż profili ledowych jest bardzo łatwy i bez problemu można go wykonać na własną rękę. Zazwyczaj montuje się je na samoprzylepnych taśmach dwustronnych. Do ich montażu wykorzystuje się także mocowniki bądź sprężyny. W miejscach, gdzie pojawia się wilgoć, powinny być zabezpieczone silikonem, takie zabezpieczenie pozwala na ich montaż nawet pod prysznicem. Pamiętajmy jednak, że nie każdy profil posiada wysoką odporność na wilgoć, o czym informuje nas klasa szczelności IP, a w przypadku profili montowanych na pojazdach ważna jest wytrzymałość mechaniczna.

Dlaczego taśmy LED nie montuje się samej?

Profile LED mają za zadanie chronić taśmę LED przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Choć niektórzy montują ją bez profilu, to bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wmontować ją w profil LED. Zamaskowanie taśmy LED z ich pomocą sprawia, że nie świeci ona punktowo, a dodatkowo wygląda estetyczniej.

Zostaw Komentarz