Prace wykończeniowe – jak wybrać fachowca?

Prace wykończeniowe są tak samo istotne, jak prace budowlane, jak więc wybrać fachowca, dzięki któremu będziemy zadowoleni z efektu?

prace wykończeniowe

źródło: pixabay.com

Prace wykończeniowe wymagają wielu godzin precyzyjnej pracy. Jeżeli mamy zdolności manualne i wyobraźnie, takie prace możemy wykonać sami. Jednak nie każdy, choć ma takie zdolności, ma czas zajęć się pracami wykończeniowymi, jak więc wybrać odpowiedniego fachowca?

Jest kilka sposobów, dzięki którym możemy znaleźć odpowiedniego fachowca. Najczęściej fachowca szukamy przez Internet, jedna ta metoda nie zawsze się sprawdza. Wybierając właśnie ten sposób, warto nie sugerować się tylko pozytywnymi opiniami np. na jego stronie, warto zadać pytanie w mediach społecznościowych odnośnie do tego konkretnego fachowca, jeżeli ktoś korzystał z jego usług, zapewne udzieli nam odpowiedni, czasami zdarza się, że nawet wśród pochlebnych komentarzy znajdą się te mniej pozytywne, może się to wiązać czasami z praktykami konkurencji, a więc nie zawsze warto zwracać na niego uwagę.

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są fachowcy z polecenia przez rodzinę bądź znajomych. Ten sposób poszukiwania jest bardzo praktyczny i wiarygodne. Jeżeli nasi znajomi liczą się z naszym zdaniem, zapewne nie polecą nam fachowca, który niedokładnie wykonał prace wykończeniowe w ich domu.

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie przypadł Wam do gustu, możemy także poszukać lokalnych ogłoszeń w mediach lokalnych np. prasie, radio, czy telewizji. Ten sposób może być bardzo dobry, jednak warto także poszukać byłych klientów danej firmy i od nich dowiedzieć się, czy warto skorzystać z jej usług.

prace wykończeniowe

źródło: pixabay.com

Kiedy już znajdziemy odpowiadająca nam firmę, która spełnia nasze oczekiwania, powinniśmy porozmawiać z jej właścicielem, oprócz negocjacji ceny, warto poruszyć także takie tematy jak:

  • Jak długo firma istnieje na rynku? – im więcej tym lepiej
  • Jakie i gdzie wykonywane były wcześniejsze remonty?
  • Jaki zakres umiejętności posiadają pracownicy?
  • Jakie kwalifikacje oraz wykształcenie posiadają pracownicy?
  • Czy firma ma referencje i czy mogłaby nam je przedstawić?
  • Jaki będzie przybliżony koszt realizacji naszego zamówienia?

Zostaw Komentarz