Poznaj dodatkowe funkcje pralek

W dzisiejszych czasach każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że pralka jest obowiązkowym urządzeniem każdej łazienki. Dlatego też planując zakup nowej pralki dobrze by było zapoznać się z bardzo bogatą ofertą tego sprzętu dostępną na rynku. Otóż producenci pralek wprowadzają cały czas jakieś nowe udoskonalenia. Sprawiają one, że nowoczesne pralki mogą, oprócz podstawowych funkcji, pełnić również szereg dodatkowych funkcji. Jakich? W tym artykule chcę je przedstawić.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Najciekawsze dodatkowe funkcje pralek:

Dziś możemy kupić w sklepach nowoczesne pralki, które nie ograniczają się jedynie do coraz większego wyboru programów prania rozmaitych tkanin. W wielu z nich znajdziemy także programy dla alergików, dedykowane specjalnie do butów czy też ubrań impregnowanych.
Coraz większa liczba producentów takich nowoczesnych pralek ma w swojej ofercie także opcję wyjątkowo szybkiego prania. Wyposażona w nią pralka automatyczna poradzi sobie z lekko zabrudzonym ubraniem nawet w kwadrans.
W takich nowoczesnych pralkach przydatną i coraz bardziej stosowaną funkcją jest też opcja opóźnionego prania. Jak ona działa? Jednym słowem wystarczy tylko zaprogramować pralkę tak, aby pranie rozpoczęło się kilka lub kilkanaście godzin po włożeniu do niej brudnych ubrań. Wszystko po to, by pranie zakończyło się wtedy, kiedy już wrócimy do domu i będziemy mogli wyjąć wyprane rzeczy i zabrać się za ich suszenie.
Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Elektryczne gadżety

Pralki XXI wieku wyposażone są również w elektryczne gadżety. Dzięki którym mogą sygnalizować dźwiękiem zakończenie prania, zbyt dużą ilość środka piorącego lub czas, który pozostał do zakończenia prania. W niektórych pralkach sami możemy ustawić prędkość wirowania. Wyposażone w funkcję redukcji piany, wyczują nadmiar detergentu i zwiększą ilość wody, a pralki z funkcją automatycznego doboru wody, pobiorą jej dokładnie tyle, ile potrzeba do danej ilości włożonej do bębna ubrań. Rodzicom przyda się z kolei blokada przycisków, dzięki której ciekawskie dzieci nie przestawią programu prania w trakcie jego trwania.
Co myślisz o tych funkcjach? Czy według Ciebie są warte swojej ceny?

Zostaw Komentarz