Kapsułki do prania czy proszek – co jest lepsze?

Pranie ubrań przez nasze prababki i babki było znacznie prostsze i mniej skomplikowaną czynnością.  W obecnych czasach jest to bardziej złożony problem. Jest tak, gdyż nie chodzi tu jedynie o wybór pralki. Wszystkie te bajery, przyciski, dodatkowe funkcje, ale także wybór środka piorącego.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Dawniej trzeba było tylko rozróżnić czy użyć proszku do prania ubrań jasnych czy też kolorowych. Dziś natomiast mamy do wyboru: proszki do prania, płyny i żele do prania, kapsułki do prania, a nawet orzechy do prania. Nieźle można się w tym wszystkim pogubić, zwłaszcza jeżeli ktoś nigdy nie interesował się tego typu sprawami. Mając to na uwadze w tym artykule postaram się rozwikłać zagadkę, co jest lepsze kapsułki do prania czy proszek do prania? Nie wiem tylko czy odpowiedź na to pytanie będzie dość jednoznaczna.

Proszek do prania

Jest najbardziej popularnym środkiem do prania. Do wyboru mamy proszek do tkanin jasnych, kolorowych, jak również proszek uniwersalny. Proszek do prania białego zawiera przede wszystkim wybielacze chemiczne. Mają one zapobiegać przed szarzeniem się tkanin, utrzymać śnieżną biel materiałów, a także skutecznie usuwać nawet trudne plamy. Natomiast proszek do prania kolorowego zapobiega przenoszeniu kolorów z jednej tkaniny na drugą i wzmacnia kolor. Piorąc ubrania w pralce pamiętajmy o tym, aby używając proszku do prania przestrzegać zaleceń co do ilości jakiej należy użyć. Otóż zastosowanie zbyt dużej ilości proszku do prania, może spowodować, że na ubraniach zostaną niewypłukane grudki. To z kolei prowadzi do szybszego niszczenia ubrań.
Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Kapsułki do prania

W obecnych czasach kapsułki do prania zaczęły robić wielką furorę. Spora grupka ludzi „przerzuca się” właśnie na nie. Jedna kapsułka oznacza jedno pranie i nie należy „wrzucać” do pralki więcej. Kapsułki do prania tak samo, jak i proszek do prania dzielimy na te do jasnych tkanin, do kolorowych i uniwersalnych.
Z tego co przeczytałam na różnych forach internetowych to nie ma żadnej różnicy w użyciu kapsułek do prania czy też proszku do prania. Wszystko zależy od nas samych. Albo stawiamy na komfort i przystępną cenę albo na ekologię. Najlepiej będzie, jak wypróbujemy opcję z kapsułkami do prania i z proszkiem do prania.

One Response

  1. Ala 14 listopada 2016

Zostaw Komentarz