Jakie urządzenia pomogą Ci w walce z sierścią?

Posiadanie czworonożnego przyjaciela to duże szczęście, jednak wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami. Jednym z nich jest usuwanie sierści ze wszystkiego, dywanów, mebli i ubrań. Na rynku można znaleźć urządzenia, które pozwolą efektywniej zadbać o porządek w domu ze zwierzakami.

Odkurzacz

Odkurzanie dla wielu osób jest uciążliwym obowiązkiem, szczególnie dla właścicieli psów, ponieważ sierść bardzo mocno osadza się w dywanie i jego dokładne wyczyszczenie jest bardzo utrudnione. Dla posiadaczy pupili z bujną sierścią sprawdzą się odkurzacze workowe, które wyposażone są w funkcje ułatwiającą sprzątanie sierści np. Electrolux Ergorapido Animal Care. Zaletami takiego urządzenia jest nie tylko łatwiejsze sprzątanie sierści, ale także cicha praca, duża moc oraz turbo szczotka, które bez problemu radzi sobie z wyczesywaniem sierści.

Niektóre urządzenia są dodatkowo wyposażone w dodatkowe elementy, które pomagają wyczyścić sierść z nawet najtrudniej dostępnych zakamarków. Na rynku możemy znaleźć także odkurzacze bezrowkowe, które nie muszą być podłączone do sieci elektrycznej i świetnie radzą sobie ze sprzątaniem sierści. Niektóre odkurzacze wyposażone są także w specjalne ssawki oraz systemy natryskowe co pozwala dokładnie doczyścić sierść, oraz przy okazji wyczyścić także podłogę. Ostatnia propozycja bardzo dobrze sprawdza się szczególnie podczas brzydkiej pogody, kiedy pies wraca z dworu mokry oraz brudny. Odkurzacz ten świetnie radzi sobie nawet z zaschniętymi plamami.

sierść w domu

źródło: pixabay.com

Pralki i suszarki

Specjalnie do walki z sierścią zostały stworzone niektóre modele pralek oraz suszarek, ułatwia to ściąganie sierści z ubrań, czy koca i pościeli. Specjalna funkcja jak pupil w pralkach Beko bez problemu usuwa sierść zwierząt. Innowacyjna technologia sprawia, że sierść nie przyczepia się do ubrań oraz innych tkanin. Pralki, których przeznaczeniem jest wzmożona walka z sierścią, dodatkowo są wyposażone w dodatkowe funkcje podgrzewania wody, dzięki czemu włókna tkanin zostają rozluźnione jeszcze przed procesem płukania. Specjalnie zmodyfikowany cykl prania doskonale sprawdza się nawet w przypadku najbardziej włochatych zwierząt. Niektóre pralki z funkcją pomagającą usuwanie sierści posiadają bardzo duży wsad bębna, więc bez problemu można wyprać legowisko psa, koc, czy pled.

Zostaw Komentarz