Jak położyć tapetę?

Położenie tapety nienależny do najłatwiejszych, szczególnie jeżeli nigdy tego nie robiliśmy, mamy dla was poradnik, dzięki któremu położenie tapety nie będzie dla was problemem.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to przygotować odpowiednio podłoże, żeby nasza tapeta się odpowiednio przykleiła, musi być ono czyste i gładkie. Ważne jest także, żeby nie było na nim żadnych nierówności. Powinniśmy wyposażyć się także w odpowiednie narzędzia, dzięki temu łatwiej będzie nam nakładać taką tapetę. Jeżeli nasza tapeta nie ma żadnych wzorków, wszystkie pasy tniemy w ten sam sposób, w momencie, kiedy tapeta jest we wzorki, pojawia się problem, nasza tapeta musi być przycięta tak, aby po przyklejeniu wszystko było na swoim miejscu. Ważnym elementem podczas nakładania tapety jest klej, do wyboru mamy kilka rodzajów, dlatego też podczas zakupu tapety warto zapytać się sprzedawcy, który będzie najlepszy. Przyklejanie tapety rozpoczynamy „ze światłem” tzn. przy oknie.

źródło: pixabay.com

Każdy pierwszy pas musimy wypoziomować za pomocą poziomu i pionu, tak aby kolejne nakładane pasy były równo układane. Podczas przyklejenia tapety mogą powstać pęcherzyki powietrza, dlatego też musimy je usunąć, poprzez przyciśnięcie, robimy to za pomocą miękkiej szczotki do tapetowania bądź gumowej rolki. Plamy, które powstaną z kleju, musimy natychmiast usunąć, najlepiej zwilżona ścierką bądź gąbka. Takiej plamy nie możemy pocierać i przecierać taka plama musi zostać usunięta delikatnie! Na sam koniec wykonujemy zakończenie na listwie podłogowej i suficie, to tego celu wykorzystujemy szynę do obcinania krawędzi. Specjalnie ukształtowane profile umożliwiają dokładne dopasowanie i wyrównanie różnic wysokości. Podczas stosowania tej metody podłoże nie zostanie uszkodzone, a ostrze nożyka będzie przez długi czas ostre.

Zostaw Komentarz