Gdzie postawić pralkę w domu jednorodzinnym?

Gdzie postawić pralkę w domu? Z odpowiedziom na to pytanie, nie ma żadnego problemu, gdy mieszkamy w bloku. To oczywiste jest, że pralka stoi w łazience bądź ewentualnie w kuchni. Natomiast zdecydowanie inaczej sprawa wygląda, gdy mieszkamy w domu jednorodzinnym. Jest tak, ponieważ w domu jednorodzinnym mamy większy wybór, dlatego też możemy wydzielić specjalne pomieszczenie, w którym umieścimy to urządzenie AGD, jakim jest pralka. Tak więc już na poziomie budowy domku jednorodzinnego musimy podjąć decyzję, gdzie postawić pralkę w tym domu.

gdzie postawić pralkę

Źródło: pixabay.com

Pralka w łazience
Pralka tradycyjnie w łazience, na to rozwiązanie muszą być przygotowane osoby, które wprowadzają się już do gotowego domu jednorodzinnego, w którym nie ma pomieszczenia mogącego służyć jako pralnia. Pralka w łazience to także rozwiązanie dla osób, które mają mieszkanie w bloku. W dzisiejszych czasach dość często praktykuje się wykonywanie wnęk w łazienkach, których szerokość dopasowana jest do standardowych rozmiarów pralek. Natomiast przestrzeń, która znajduje się nad pralką możemy śmiało wykorzystać na montaż szafki albo półek. Dodatkowo jeszcze taką wnękę można zabudować z przodu, poprzez montaż drzwiczek szafkowych. Zupełnie innym sposobem na pralkę w łazience jest też ustawienie jej pod blatem, w którym wpuszczona jest umywalka. Oczywiste jest, że wtedy pralka koniecznie musi stać obok umywalki, a nie tuż pod nią.
Pralka w kuchni
Z kolei na pralkę w kuchni muszą zdecydować się osoby, u których metraż łazienki absolutnie nie pozwala na postawienie jej w tym miejscu. Dlatego też planując zabudowę kuchenną koniecznie pamiętajmy o tym, żeby kupić pralkę przeznaczoną do zabudowy. Należy również pamiętać, aby zostawić wokół pralki trochę wolnej przestrzeni, by w trakcie wirowania nie uderzyła w sąsiadujące urządzenia AGD. Natomiast tradycyjną pralkę można umieścić pod blatem albo w szafce, trzeba tylko pamiętać, żeby ściągnąć blat pralki, by mogła zmieścić się bez żadnych problemów.
Pralka w pralni
Trzecim rozwiązaniem jest postawienie pralki w pralni. Na to rozwiązanie mogą pozwolić sobie osoby, które już na samym początku planując projekt przyszłego domku jednorodzinnego, mogą uwzględnić w nim niewielkie pomieszczenie, które będzie przeznaczone na pralnię. Z jednej strony mogłoby się nam wydawać, że po co nam pralnia, przecież możemy zaprojektować większą łazienkę i tam ustawić pralkę. Z drugiej zaś strony komfort, jaki będziemy mieć w wyniku posiadania pralni jest naprawdę nieoceniony. Z reguły pralka to takie urządzenie gospodarstwa domowego, które nie wiadomo dlaczego, nawet w największej łazience zawsze będzie nam przeszkadzać. Pralnia w domu także rozwiązuje bardzo uciążliwy problem, jakim jest rozwieszone, nad głowami domowników pranie w łazience, albo stojąca w pokoju suszarka na bieliznę. W pralni wiszące pranie nikomu nie będzie przeszkadzało, nie będzie też przesłaniać walorów estetycznych łazienki. Natomiast detergenty do prania, które często zajmują bardzo dużo miejsca w szafkach, będą mogły ustąpić miejsca, na przykład kosmetykom. Poza tym otwarte w pralni okno nie będzie nikomu przeszkadzać, szczególnie zimową porą.
Tags:

Zostaw Komentarz