Jak fachowo rozplanować remont domu?

Rozplanowanie remontu jest bardzo ważne, dzięki temu zaoszczędzimy czas i się nie zagracimy. Do dzieła więc jak fachowo rozplanować remont domu?

remont domu

źródło: pixabay.com

Jak fachowo rozplanować remont domu?

Remont każdego z pomieszczeń w osobnym czasie spowoduje, że nie będziemy musieli wyprowadzać się z domu. Najlepiej jest wiec zaplanować remont tak, aby zawsze mieć dostęp do bieżącej wody (czyli remont łazienki i kuchni w tym samym czasie odpada). Przed rozpoczęciem remontu warto zastanowić się, czy sprzęty lepiej naprawić, czy wymienić na nowe. Jeżeli sprzęty, które są już stare i nie nadają się do użytku, będą zajmować nam niepotrzebnie miejsce, możemy się zagracić. Zrywanie tapet, czy odświeżenie ścian nie można nazwać ogromnym remontem, jednak nawet przy tak drobnych zmianach wystroju, powinniśmy zastanowić się, od którego pomieszczenia zacząć najbezpieczniej będzie zacząć od sypialni, a na łazience, czy kuchni skończyć. Trudniej jest rozplanować remont generalny, kiedy w grę wchodzi wymiana okien, czy wymiana instalacji. Zazwyczaj jednak zajmują się tym fachowcy i my się musimy się martwić. Jednak jeżeli zdecydujemy się na większy remont na własną rękę musimy go dokładnie rozplanować, zobacz jak!

Jak po kolei powinny przebiegać prace remontowe?

  1. Prace budowlane: wykuwanie dodatkowych otworów, kucie, rozbiórka posadzek parter i piętro, dobudowa ścian, układanie tynków wentylacyjnych
  2. Prace instalacyjne: demontowanie dotychczasowej instalacji, ułożenie nowej instalacji
  3. Prace wykończeniowe: wymiana schodów, malowanie ścian, montaż drzwi, układanie posadzek

Jak widzicie zaplanowanie remontu, wiąże się z wieloma planami, dlatego też przed rozpoczęciem prac dokładnie rozplanujcie sobie, co powinniście zrobić.

Zostaw Komentarz