Czyszczenie bębna pralki wszystko co musisz wiedzieć

Bęben pralki tak jak i cała pralka bez naszej pomocy w bardzo szybki sposób może ulec zniszczeniu. Czyszczenie bębna i dozownika pralki to podstawa, dzięki której pralka posłuży nam przez długi czas. Czyszczenie bębna pralki wszystko co musisz wiedzieć

bęben pralki czyszczenie

źródło: pixabay.com

Czyszczenie bębna pralki wszystko co musisz wiedzieć

Proszek, który osadza się bębnie i na ściankach pralki może przyczynić się do rozwoju pleśni, co prowadzi do brzydkiego zapachu z pralki, a czasami nawet zabrudzenia ubrań. Regularne czyszczenia bębna pralki zapewni nam świeży zapach z pralki i bezawaryjność sprzętu. W celu zadbania o pralkę powinniśmy używać środków, które wyczyszczą naszą pralkę z zabrudzeń lub skorzystać z domowego sposobu. Najbardziej znanym i skutecznym sposobem na czyszczenie bębna jest włączenie pustego wsadu z dodatkiem szklanki octu, takie pranie powinno być wykonane w 90 stopniach Celsjusza. Mitem jest, że włączenie prania z dodatkiem octu może spowodować, że nasza pralka się zepsuje, zdarza się, że dodanie octu do prania może je zaplamić, dlatego też włączamy pranie bez wsadu. Bęben dzięki temu będzie czysty, a nasze ubrania nie będą miały żadnych plam. Więcej mitów i prawd o pralkach znajdziesz na blog.technikan.pl . Na blogu znajdziesz także porady dotyczące użytkowania i naprawiania sprzętów AGD.

beben pralki

źródło: pixabay.com

Pranie bez wsadu powinno być wykonywane przynajmniej raz w miesiącu, niektórzy radzą, aby takie pranie w odstępie godziny było wykonane 3 razy. Jest to zalecane szczególnie, wtedy kiedy nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy takiego prania, jednak zrobienie takiego prania przynajmniej raz powinno w zupełności wystarczyć.

3 zasady, dzięki którym pralek posłuży ci przez długi czas

  • Zasada 1- nigdy nie zostawiaj mokrych ubrań w pralce
  • Zasada 2 – Po każdym praniu zostawiaj otwarte drzwiczki, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza
  • Zasada 3 – Regularnie czyść pojemnik na detergenty, bęben pralki oraz gumę wokół drzwiczek

Zostaw Komentarz