7 rzeczy, które możesz wyprać w pralce

Pralka to urządzenie nie tylko, w którym możesz prać swoje ubrania. Znajdzie się mnóstwo przedmiotów, które bez problemu możesz wrzucić do pralki. Sam zobacz, które przedmioty możesz prać w pralce!

źródło: pixabay.com

Czapka z daszkiem – możesz bez problemu wyprać ją w pralce, warto jednak sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana. Jeżeli nie chcesz, aby zmienił się jej, kształt wypchaj ją od środka ręcznikiem.

kołdra

źródło: pixabay.com

Poduszki i kołdra – niektóre z nich mogą być prane w pralce, wystarczy, że sprawdzisz informacje na etykiecie!

źródło: pixabay.com

Plecak – wystarczy, że sprawdzisz, czy został wykonany z materiałów nadających się do prania i możesz wrzucić go do pralki. Najlepiej wywinąć go na lewą stronę. Jeżeli będziesz prać go z innymi rzeczami, wrzuć go do worka na pranie, tak aby ekspres nie uszkodził ubrań.

źródło: pixabay.com

Buty sportowe – niektóre buty możesz wrzucić do pralki bez obawy, że się rozkleją. Warto jednak prać je na delikatnym cyklu, takim jak pierzesz ręczniki.

źródło: pixabay.com

Pluszaki– maskotki także mogą trafić do pralki, warto jednak wrzucić je do woreczka na pranie i w taki sposób je prać.

źródło: pixabay.com

Dywany, dywaniki, chodniczki – mniejsze chodniczki bez problemu zmieszczą się do pralki, jeżeli są mocno barwione, warto prać je w ciepłej wodzie.

źródło: pixabay.com

Mop – na całe szczęście nie musisz prać go ręcznie! Nawet jeżeli bardzo chcesz, nigdy nie wypierzesz go tak dokładnie, jak pralka i nie usuniesz wszystkich bakterii. Dlatego bez obaw wrzuć go do pralki.

Za fartuch twojej pralki dostało się ciało obce? No to czas na naprawę pralki! Sprawdź serwis Technikan.pl, który działa na terenie Warszawy i wielu innych miast.

Jest jeszcze wiele innych rzeczy, które możesz prać w pralce! Zauważyłeś coś, czego brakuje? Napisz w komentarzu, co ty pierzesz w swojej pralce!

Zostaw Komentarz