5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących awarii pralki

Każdemu z nas może zdarzyć się awaria pralki. Często zadajecie nam te same pytania. Postanowiliśmy je posegregować i ułatwić rozwiązywanie tego typu problemów.

Najczęściej zadawane pytania:

pralka

źródło: pixabay.com

Dlaczego pralka nie wiruje?

Na początku sprawdzamy, czy pralka odpompowuje wodę, jeśli nie, to właśnie zbyt duża ilość wody zatrzymana w bębnie będzie tego przyczyną. Jeśli jednak odpompowywanie wody działa tak jak trzeba, to winny za to może być pasek w silniku lub szczotki.

Dlaczego pralka skacze?

Przyczyn tej sytuacji może być dużo. Najczęściej jest to po prostu ze wypoziomowanie pralki. Do tego przyczynić może się również niewłaściwe rozmieszczenie prania, zużycie się amortyzatorów lub koła pasowego. Jeśli nowa pralka skacze, po jej wyłączeniu sprawdźmy, czy zdjęliśmy zabezpieczenia niezbędne w transporcie, będą to śruby z tyłu pralki.

usterka pralki

źródło: pixabay.com

Dlaczego pralka hałasuje?

To normalne, jednak pralka której dźwięk przypomina start samolotu lud odrzutowca może oznaczać zużycie się łożysk. Są to części bardzo drogie w wymianie. Czasami bardziej opłaca się zakupić nową pralkę.

Dlaczego pralka nie wylewa wody?

Przyczyną może być np. zatkanie się odpływu lub awarią pompy. Aby naprawić tą usterkę, czasami wystarczy wyczyścić filtr. Jednak czasami zdarza się, że należy wymienić pompę.

Dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukania?

Tutaj należy najpierw wyciągnąć szufladkę, gdzie wlewamy płyn do prania. Za nim kryją się rurki, którymi pralka pobiera płyn do prania. Najprostszą do usunięcia awarią jest przepchanie zapchanych rurek przy pomocy miękkiego drucika. Przyczyną tej awarii może być również zapchane sitko.

Pamiętaj!

Wszelkich napraw możemy dokonywać po wyłączeniu pralki z zasilania. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na niebezpieczeństwo porażenia prądem.

Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z awarią sami, to zawsze możemy wezwać w tym celu fachowców. Zespół technikan.pl jest zawsze gotowy do pomocy. Chętnie pomożemy Ci rozwiązać problem z pralką, lodówką, zmywarką lub innym większym sprzętem AGD. Więcej przydatnych informacji na temat awarii pralek znajdziesz na technikan.pl

Zapraszamy!

Zostaw Komentarz